System kontroli dostępu ARGO RKD
Argo Remote Key Delivery (Argo RKD) to system do zdalnego nadawania dostępu za pomocą wirtualnego klucza. Rozwiązanie to sprawdza się idealnie w przypadku osób zarządzających apartamentami na wynajem, właścicieli pensjonatów, moteli, niewielkich hoteli i obiektów typu bed&breakfast. System kontroli dostępu Argo Remote Key Delivery może być również stosowany w przestrzeniach wspólnych typu co-working.
W jaki sposób działa system kontroli dostępu Argo RKD?
System kontroli dostępu Argo Remote Key Delivery opiera się na wirtualnych kluczach generowanych przez właściciela lub zarządcę danego obiektu za pomocą aplikacji Argo Host, a następnie wysyłanych gościom (użytkownikom) poprzez popularne komunikatory (np. Skype czy WhatsApp), e-maile lub wiadomości typu sms.
Jest to usługa działająca w oparciu o model płatności Pay per Use co oznacza, że w momencie wygenerowania nowego wirtualnego klucza, wartość konta administratora zostaje pomniejszona o jeden kredyt. Kredyty z kodami umożliwiającymi generowanie wirtualnych kluczy są ukryte na karcie pod zdrapką, a okres ich ważności wynosi 12 miesięcy. Konieczne jest odnawianie konta przynajmniej raz na 12 miesięcy, w przeciwnym razie zgromadzone na nim kredyty zostaną zamrożone.
Po odnowieniu konta znajdujące się na nim zamrożone kredyty staną się ponownie aktywne. Konto zostanie trwale usunięte, jeśli w ciągu 24 miesięcy od założenia lub ostatniego doładowania, nie zostanie uzupełnione o nowe kredyty.
Do wyboru są karty posiadające kody niezbędne do utworzenia 50, 100 lub 200 wirtualnych kluczy.
Jakie aplikacje są niezbędne do korzystania z systemu kontroli dostępu Argo RKD?
W systemie kontroli dostępu Argo RKD stosowane są dwie aplikacje Argo Host oraz Argo Guest. Można je pobrać bezpłatnie z serwisów Google Play (wersja na smartfony i tablety z systemem operacyjnym Android) oraz App Store (wersja na smartfony i tablety z systemem operacyjnym iOS). Pierwsza jest dedykowana dla administratorów systemu i służy do generowania wirtualnych kluczy oraz zdalnego zarządzania pracą zamków, a druga umożliwia gościom otwieranie drzwi za pomocą wirtualnych kluczy.
Każdy wirtualny klucz umożliwia dostęp do jednych drzwi lub grupy drzwi przy czym nie istnieją ograniczenia co do ilości osób, które mogą korzystać z jednego klucza. Istotne jest jednak to, że ważność każdego wirtualnego klucza, nie może przekraczać 30 dni. Jeśli dany gość lub grupa osób korzystających z danego klucza przebywa w apartamencie dłużej, wówczas po upływie 30 dni, konieczne jest wygenerowanie kolejnego wirtualnego klucza. Z racji tego, że zarówno w momencie generowania wirtualnego klucza, jak i podczas otwierania drzwi ma miejsce komunikacja z serwerem w chmurze, w celu odebrania klucza i otwarcia za jego pomocą drzwi, niezbędne jest przebywanie w miejscu objętym zasięgiem sieci internetowej.
Jak wygląda proces tworzenia wirtualnego klucza i jak otworzyć nim drzwi?
Po uruchomieniu aplikacji Argo Host, w celu wygenerowania wirtualnego klucza, administrator musi uzupełnić następujące dane: imię i nazwisko gościa, okres ważności praw dostępu z uwzględnieniem dokładnej daty i godziny rozpoczęcia i zakończenia, adres e-mail i numer telefonu gościa, a następnie wybrać drzwi, do których chce mu przyznać dostęp.
Po zatwierdzeniu wprowadzonych informacji, pojawi się ekran z ich podsumowaniem. Jeśli wszystko się zgadza, a dane są prawidłowe, wystarczy wybrać opcję Wyślij wirtualny klucz. Wówczas pojawi się zapytanie o to w jakim języku ma zostać wysłana informacja z instrukcjami wyjaśniającymi gościowi, w jaki sposób należy skorzystać z wirtualnego klucza, aby otworzyć drzwi do apartamentu, biura czy innego zarezerwowanego pomieszczenia. Administrator ma możliwość edytowania treści instrukcji w każdym wybranym języku np. angielskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim, polskim itp. Może na przykład zamieścić w niej dane umożliwiające zalogowanie do lokalnej sieci wi-fi, na wypadek, gdyby gość miał problem z uzyskaniem połączenia internetowego poprzez operatora smartfona z powodu ograniczeń w roamingu czy słabego zasięgu sieci telefonii komórkowej w danej lokalizacji. Ponadto może wpisać informacje ułatwiające znalezienie danego apartamentu na terenie danego obiektu (np. numer piętra / skrzydła budynku) lub opisujące najkrótszą drogę z parkingu do zarezerwowanego pomieszczenia.
Po wygenerowaniu przez administratora wirtualnego klucza, gość otrzymuje link umożliwiający pobranie bezpłatnej aplikacji Argo Guest wraz z przyznanym kluczem oraz informacje na temat okresu ważności uprawnień. Następnie gdy podejdzie ze smartfonem do drzwi, aplikacja automatycznie wyświetli informację o możliwości ich otwarcia.
W tym celu wystarczy jedynie wcisnąć ikonę z nazwą konkretnych drzwi, a po chwili zostaną one odblokowane. Co istotne jeden wirtualny klucz może służyć do otwarcia drzwi do różnych stref i pomieszczeń, na przykład furtki prowadzącej na teren posesji oraz drzwi wejściowych do budynku albo bramy garażowej, drzwi klatkowych i drzwi prowadzących do konkretnego apartamentu.
Wysoki poziom bezpieczeństwa i duża elastyczność w zarządzaniu dostępem
System kontroli dostępu Argo Remote Key Delivery zapewnia szeroką elastyczność w zarządzaniu dostępem. Przykładowo gdy gość chce przedłużyć pobyt lub zmienić pokój, administrator może wygenerować i przyznać mu nowy wirtualny klucz. Z kolei jeśli gość złamie lub naruszy regulamin pobytu w danym budynku czy apartamencie, gospodarz może natychmiast anulować mu prawa dostępu, uniemożliwiając dalszego korzystania z usług.
Szyfrowana transmisja danych pomiędzy poświadczeniami i urządzeniami kontroli dostępu, gwarantuje skuteczną ochronę przed atakami kryptograficznymi. Dodatkowo same urządzenia posiadają liczne zabezpieczenia mechaniczne. Ich szeroki wybór umożliwia znalezienie rozwiązania idealnie odpowiadającego indywidualnym potrzebom i wymaganiom w konkretnym miejscu instalacji.
W systemie Argo Remote Key Delivery możliwe jest korzystanie z następujących urządzeń kontroli dostępu:
- elektroniczne wkładki Libra LE60 Smart;
- elektroniczne klamki Aries Smart;
- czytniki uwierzytelniające Stylos Smart;
- inteligentne przekaźniki Smart Relay;
- zamki elektromotoryczne x1R Smart;
- zamki szafkowe Smart Locker.
Za pomocą wymienionych powyżej drzwi można nie tylko zabezpieczać drzwi. Inteligentne przekaźniki pozwalają również sterować pracą furtek, bram czy szlabanów. Z kolei zamki szafkowe można zamontować w szafkach na wartościowe przedmioty, szufladach na dokumenty, szafkach do przechowywania bagaży, przebieralniach na siłowniach, szafkach basenowych, rowerowniach, narciarniach itp. Dlatego też system kontroli dostępu Argo Remote Key Delivery jest chętnie stosowany przez właścicieli nieruchomości znajdujących się w wielofunkcyjnych obiektach, posiadających rozbudowane zaplecze sportowo-rekreacyjne.
Chcesz wiedzieć więcej?
Masz pytanie odnośnie systemu kontroli dostępu ARGO RKD?
Zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego aby dowiedzieć się więcej.
Nasi specjaliści udzielą zwrotnej informacji na wskazany przez Państwa kontakt mailowy lub telefoniczny, najszybciej jak to możliwe.