Zamki elektroniczne do drzwi i bram
Sterowane elektronicznie zamki do drzwi i bram to urządzenia stosowane w nowoczesnych systemach kontroli dostępu. Zaliczamy do nich klamki i wkładki elektroniczne, wkładki mechatroniczne, zamki solenoidowe oraz zamki elektromotoryczne. Posiadają one szereg funkcjonalności umożliwiających łatwe i wygodne zarządzanie dostępem w domach, mieszkaniach, biurach, budynkach przemysłowych oraz w obiektach użyteczności publicznej.
Konfigurację urządzeń działających w ramach systemów kontroli dostępu można dowolnie zmieniać w zależności od aktualnych potrzeb i preferencji. Zarządzanie pracą elektronicznych zamków do drzwi jest możliwe za pomocą specjalnych aplikacji. Uprawnienia umożliwiające przyznawanie, usuwanie i modyfikowanie praw dostępu posiada jedynie autoryzowany administrator. Z kolei użytkownicy mogą korzystać ze smartfonów, smartwatchy, kart / opasek / breloków zbliżeniowych RFID, a także czytników zbliżeniowych lub biometrycznych w celu uwierzytelnienia praw dostępu.
Klamka elektroniczna do drzwi ARIES SMART 2.0
Aries Smart 2.0 to elektroniczna klamka drzwiowa, która posiada wąski profil o szerokości zaledwie 38 mm, dzięki czemu może zostać dopasowana do niemalże każdego rodzaju drzwi drewnianych, aluminiowych, metalowych czy wykonanych z PCV. Co równie istotne klamka jest kompatybilna z większością mechanicznych zamków wpuszczanych nawet tych o głębokości 25 mm co sprawia, że jej montaż jest łatwy i wygodny. Nylonowa podkładka maskująca pozwala na zainstalowanie modelu Aries Smart 2.0 na miejscu starych, mechanicznych klamek zakrywając wszystkie dotychczasowe otwory w drzwiach. Wszystkie elektroniczne i mechaniczne rozwiązania znajdują się wewnątrz klamki, a do jej zamontowania niezbędne jest jedynie wykonanie trzech otworów w drzwiach – jednego na trzpień klamki i po jednym dla dwóch śrub montażowych.
Elektroniczna klamka do drzwi Aries Smart 2.0 posiada zasilanie bateryjne oraz jest wyposażona w wieloprotokołowy czytnik zbliżeniowy 13,56 Mhz umożliwiający bezstykową komunikację ze smartfonami, smartwatchami, opaskami, brelokami oraz kartami zbliżeniowymi. Ponadto wygodna bezprzewodowa komunikacja z odległości do 10 metrów jest możliwa dzięki wbudowanej antenie Bluetooth. Należy mieć świadomość, że wszystkie dane i informacje są przesyłane do czytnika klamki w formie zaszyfrowanej, co zapobiega ich przejęciu i odczytaniu przez osoby postronne.
Do wyboru jest wersja klamki dedykowanej do zamontowania wewnątrz budynków (obudowa IP54) oraz na zewnątrz budynków (obudowa IP55). Opatentowany system wybudzania czytnika zapewnia oszczędność energii, dzięki czemu wbudowana bateria wystarcza na 50 000 cykli pracy co przy normalnym użytkowaniu przekłada się na około 5 lat pracy klamki. Co niezwykle istotne w dobie pandemii koronawirusa, klamka jest dostępna w licznych wariantach wykończenia obejmujących między innymi antybakteryjną powłokę AntiGERM. Poprzez stałe uwalnianie jonów srebra powłoka ta zabija ponad 650 gatunków wirusów, pleśni, alg, grzybów i bakterii (także takich jak Legionella, Salmonella, czy MRSA) redukując ich poziom o 99%.
Elektroniczna wkładka bębenkowa do drzwi LIBRA SMART 2.0
Szybki i wygodny montaż sprawia, że elektroniczna wkładka bębenkowa Libra Smart 2.0 jest idealnym i uniwersalnym rozwiązaniem, które można stosować w zastępstwie tradycyjnych wkładek bębenkowych, jak również instalować w całkowicie nowych drzwiach. Można ją zamontować w większości rodzajów drzwi wyposażonych w zamek ze standardowym otworem na wkładkę. LIBRA zasilana jest wewnętrzną baterią, nie wymaga korzystania z żadnego zewnętrznego okablowania. Dzięki zastosowaniu wieloprotokołowego czytnika zbliżeniowego 13,56 Mhz komunikuje się bezprzewodowo ze smartfonami, smartwatchami, opaskami, brelokami oraz kartami zbliżeniowymi. Posiada także wbudowane radio Bluetooth 5.0.
Występuje w wersji standardowej oraz wzmocnionej (Heavy Duty). Obie wersje urządzenia posiadają zabezpieczenie przeciwprzewierceniowe w bębenku wkładki, zabezpieczenie przed wyrwaniem wkładki oraz programowane punkty złamania, a mechanizm i silniczek są chronione zarówno mechanicznie, jak i elektronicznie. Dodatkowo wzmocniona wersja Heavy Duty oferuje klasy szczelności IP66/IP67/IP69 oraz posiada zabezpieczenie przeciwprzewierceniowe w korpusie wkładki. Może być stosowana zarówno w prostych, jak i w rozbudowanych systemach kontroli dostępu.
Wkładka mechatroniczna do drzwi F9000
Wkładka mechatroniczna F9000 zapewnia najwyższy poziom zabezpieczenia drzwi oraz umożliwia wygodne zarządzanie dostępem do pomieszczeń. Źródło zasilania znajduje się w niekopiowalnym kluczu, który dodatkowo przekazuje również dane do wkładki. Oba procesy odbywają się przy wykorzystaniu technologii indukcyjnej. Dlatego też sama wkładka nie wymaga stosowania baterii czy podłączania kabli, co znacznie ułatwia prace montażowe.
Z kolei klucza mechatronicznego F9000 nie da się podrobić ani zduplikować, gdyż posiada indywidualnie ustalane prawa dostępu. Można go też błyskawicznie dezaktywować w przypadku zgubienia. Programowanie jest proste i nie wymaga specjalistycznej wiedzy technicznej. Nawet jeśli klucz zostanie zgubiony, nie oznacza to utraty bezpieczeństwa, gdyż administrator systemu może go natychmiast dezaktywować. Pamięć wkładki umożliwia obsługę nawet 1000 kluczy oraz umożliwia zapisanie informacji dotyczących 1000 autoryzowanych i 400 nieautoryzowanych zdarzeń. Do wyboru są wkładki połówkowe oraz dwustronne z gałką lub bez, a także kłódki F9000. Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia wkładek F9000 oraz kluczy F9000 w wersjach zgodnych z wymogami dyrektywy ATEX.
Tego rodzaju wkładki bębenkowe i klucze stanowią idealne rozwiązanie w strefach zagrożenia wybuchem, a więc w miejscach, w których prowadzona jest działalność przemysłowa związana z wydobywaniem, składowaniem lub przetwórstwem paliw kopalnych oraz surowców mineralnych i energetycznych. Do obiektów przemysłowych zagrożonych wybuchem gazów, par i mgieł zalicza się między innymi kopalnie, gazownie, zakłady chemiczne i petrochemiczne, platformy wiertnicze, rafinerie, bazy i stacje paliw, silosy zbożowe, cementownie, sieci przesyłowe oraz składowiska niebezpiecznych odpadów.
Zamek solenoidowy do drzwi THESIS 2.0
Thesis 2.0 to zamek solenoidowy do drzwi, wyposażony w cewkę wytwarzającą pole elektromagnetyczne w momencie przepływu prądu. Pole elektromagnetyczne steruje położeniem stalowego rygla, który wysuwa się lub chowa w zależności od wybranego trybu pracy. Po zamknięciu drzwi zamek rygluje się automatycznie. W trybie Normalnie Otwartym (N.O.) rygiel pozostaje schowany przy braku napięcia. Z kolei w trybie Normalnie Zamkniętym (N.C.) w przypadku braku napięcia rygiel zamka jest wysunięty. Innowacyjne rozwiązania elektroniczne z rezerwą mocy zapewniają prawidłowe działanie rygla w trudnych warunkach, nawet przy napięciu wynoszącym zaledwie 8V. Gwarantuje to bezproblemową pracę zamka w rozbudowanych instalacjach i krytycznych sytuacjach.
W wariancie Standard rygiel posiada średnicę 14 mm, a w wersji Professional / Professional Mini średnica rygla wynosi 18 mm. Zależnie od wybranej wersji głębokość zamka wynosi 25, 30, 35 lub 40 mm. Z kolei obudowa posiada klasę ochrony IP44, co umożliwia stosowanie zamka zarówno w drzwiach zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Technologia i materiały zastosowane w zamku Thesis 2.0 gwarantują jego bardzo wysoką wytrzymałość, znacznie przekraczającą standardowe normy i wymagania. Wersje zamka Professional / Professional Mini oferują 7 najwyższą klasą zabezpieczenia antywłamaniowego według normy EN 14846. Wysoka wytrzymałość zamków Thesis 2.0 została potwierdzona w teście 200 000 cykli pracy. Dodatkowo zostały one wyposażone w blachę zaczepową ze stali nierdzewnej z centrowaniem oraz z czujnikiem zamkniętych drzwi. Dzięki temu znajdują zastosowanie nie tylko w drzwiach jednoskrzydłowych, ale także w śluzach sterowanych ręcznie oraz w śluzach automatycznych. Prawidłowe działanie zamków z serii Thesis jest zapewnione nawet w przypadku rezydualnego obciążenia bocznego z siłą 15N lub niewłaściwego ustawienia drzwi.
W przypadku zastosowania modelu Thesis 2.0 wraz z czytnikiem uwierzytelniającym Stylos Smart 2.0, pracą zamka można sterować za pomocą smartfonów z dedykowaną aplikacją, kart / opasek / breloków / tagów zbliżeniowych itp. Oznacza to, że znajduje on zastosowanie zarówno w prostych, jak i rozbudowanych systemach kontroli dostępu w sklepach, bankach, instytucjach finansowych oraz w innych obiektach użyteczności publicznej.
Czytnik uwierzytelniący STYLOS SMART 2.0
Czytnik uwierzytelniający Stylos Smart 2.0 obsługuje technologię zbliżeniową RFID 13,56 MHz umożliwiając komunikację za pomocą kart, breloków, tagów i opasek zgodnych ze standardami ISO 14443A - Mifare Classic, Plus, Desfire oraz ISO 14443B. Dodatkowo posiada wbudowany moduł Bluetooth 5.0, dzięki czemu jego pracą można zarządzać korzystając ze smartfonów z systemem operacyjnym iOS / Android oraz zainstalowaną dedykowaną aplikacją.
Czytniki Stylos Smart 2.0 są dostępne w dwóch wersjach:
- Czytnik z diodami LED do zastosowania wewnętrznego, wersja do montażu naściennego lub do montażu podtynkowego.
- Czytnik z diodami LED do zastosowania zewnętrznego, IP66, wersja do montażu naściennego lub do montażu podtynkowego.
Za pomocą czytnika uwierzytelniającego Stylos Smart 2.0 można zarządzać pracą zamków elektronicznych takich jak między innymi x1R Smart 2.0 / Multiblindo eMotion, zamków solenoidowych Thesis 2.0, klamek elektronicznych Aries Smart 2.0, wkładek elektronicznych Libra Smart 2.0, elektrozaczepów, bram garażowych / parkingowych, szlabanów, furtek itp. Z racji oferowanych funkcjonalności czytniki Stylos Smart 2.0 znajdują zastosowanie zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i w obiektach użyteczności publicznej. Stanowią także doskonałe rozwiązanie w drzwiach z kontrolą dostępu w biurach, magazynach oraz w obiektach przemysłowych.
Zamek elektromotoryczny do drzwi X1R SMART 2.0
X1R Smart 2.0 to antywłamaniowy zamek elektromotoryczny zaprojektowany z myślą o zastosowaniu w drzwiach o wzmocnionej konstrukcji. Jego właściwości potwierdzają badania w najwyższej (7) klasie zabezpieczenia przeciwwłamaniowego przeprowadzone zgodnie z wymogami europejskiej normy EN 14846. Występuje w wersji bez blachy czołowej dedykowanej do montażu nawierzchniowego oraz ze stalową blachą czołową do montażu wpuszczanego. Dostępny jest także wariant zamka odpowiedni do zastosowania wraz z dźwignią przeciwpaniczną.
Zamek łączy zabezpieczenia mechaniczne z funkcjonalnościami umożliwiającymi kontrolę dostępu. Współpracuje z czytnikami zbliżeniowymi RFID 13,56 Mhz oraz posiada moduł obsługujący łączność z wykorzystaniem technologii Bluetooth 5.0. Jego pracą można zarządzać za pomocą smartfonów z systemem operacyjnym Android / iOS oraz dedykowaną aplikacją, smartwatchy z systemem operacyjnym WatchOS, tabletów, czytników zbliżeniowych, czytników linii papilarnych, kart zbliżeniowych oraz opasek, breloków i tagów RFID.
Zamek elektromotoryczny do drzwi MULTIBLINDO EMOTION
Wielopunktowy zamek elektromotoryczny do drzwi, wyposażony w hartowany rygiel odporny na przecinanie, wiercenie i próby wyłamania. Sklasyfikowany w najwyższej (7) klasie zabezpieczenia antywłamaniowego zgodnie z normą EN 14846. Multiblindo eMotion jest zamkiem samoryglującym, w którym odryglowanie przebiega motorycznie, a zaryglowanie następuje samoczynnie (mechanicznie) po zamknięciu drzwi. Oznacza to, że zamek automatycznie wysuwa zaczep oraz rygle, aby zamknąć drzwi. Czas zwłoki pomiędzy inicjacją zamknięcia, a zamknięciem jest programowalny. W przypadku braku napięcia zamek można zawsze otworzyć w sposób mechaniczny za pomocą klucza wkładki bębenkowej. Do wyboru jest jeden z trzech trybów pracy zamka (Total / Light / Free). Określają one poziom kontroli nad ryglami i zaczepem zamka. Dokładnie działanie poszczególnych trybów zostało zaprezentowane na poniższym filmie.
Jeśli zamek Multiblindo eMotion połączymy z czytnikiem uwierzytelniającym Stylos Smart, sterowanie jego pracą jest możliwe przy użyciu smartfonów z systemem operacyjnym Android / iOS oraz dedykowaną aplikacją, smartwatchy z systemem operacyjnym WatchOS, tabletów, czytników / kart zbliżeniowych oraz opasek, breloków i tagów RFID. Dlatego też zamek Multiblindo eMotion stanowi idealne rozwiązanie zarówno w prostych, jak i rozbudowanych systemach kontroli dostępu w obiektach użyteczności publicznej oraz w obiektach przemysłowych.
Elektroniczny zamek szafkowy SMART LOCKER 2.0
Zamek szafkowy Smart Locker 2.0 to prosty i wygodny w użyciu zamek odpowiedni do zastosowania w systemach kontroli dostępu w biurach, urzędach, szatniach, na uczelniach czy siłowniach. Jest on wyposażony w wieloprotokołowy czytnik zbliżeniowy RFID 13,56 Mhz, dzięki czemu jego pracą można sterować za pomocą smartfonów z systemem operacyjnym Android / iOS oraz dedykowaną aplikacją, smartwatchy z systemem operacyjnym WatchOS, tabletów, czytników / kart zbliżeniowych oraz opasek, breloków i tagów RFID. W przypadku braku zasilania oraz w sytuacjach awaryjnych zamek Smart Locker 2.0 można otworzyć korzystając z baterii alkalicznej 9V.
Inteligentny przekaźnik SMART RELAY 2.0
Smart Relay 2.0 to inteligetny przekaźnik, który umożliwia sterowanie pracą bram, furtek, szlabanów oraz zamków elektrycznych za pomocą smartfoną z systemem operacyjnym Android / iOS oraz zainstalowaną dedykowaną aplikacją. Jest dostępny w wersji z wbudowaną anteną Bluetooth Smart 5.0 oraz w wersji ze zdalną anteną Bluetooth Smart 5.0, która musi zostać umieszczona w odległości do trzech metrów od przekaźnika. Stanowi idealne rozwiązanie w budownictwie mieszkaniowym, obiektach przemysłowych oraz w obiektach użyteczności publicznej.