Zamki elektroniczne do szafek i biurek
Elektroniczne zamki szafkowe Smart Locker 2.0 stanowią idealne rozwiązanie w szafkach i innych drzwiach meblowych z kontrolą dostępu. Sterowanie pracą zamków jest możliwe przy użyciu smartfonów, smartwatchy Apple Watch, kluczy mechatronicznych F9000, kart zbliżeniowych, opasek, breloków, pastylek oraz wielu innych poświadczeń.
Gdzie stosowane są elektroniczne zamki szafkowe?
Elektroniczne zamki szafkowe zapewniają skuteczną ochronę przedmiotów znajdujących się w szafkach, biurkach czy szufladach. Tego typu zamki są dedykowane do zastosowania w obiektach sportowo-rekreacyjnych (aquaparki, sanatoria, hotele z basenami, hale sportowe, centra odnowy biologicznej, siłownie, sale gimnastyczne), szkołach, przedszkolach, uczelniach wyższych, bibliotekach, pomieszczeniach socjalnych oraz nowoczesnych zakładach produkcyjnych i biurach. Znakomicie sprawdzają się także w przechowalniach bagaży na dworcach, lotniskach czy w centrach przesiadkowych.
Jak przebiega proces uwierzytelniania uprawnień?
Aby móc korzystać ze sterowanych elektronicznie zamków Smart Locker 2.0, użytkownik musi otrzymać od administratora prawa dostępu, a następnie zwalidować je na danym zamku. Proces uwierzytelniania jest niezbędny jedynie do otwarcia drzwi. Każdorazowo po ich zamknięciu, zamek automatycznie zarygluje drzwi, zabezpieczając w ten sposób znajdujące się wewnątrz dokumenty, kosztowności czy przedmioty użytku codziennego.
Z jakimi urządzeniami współpracują zamki elektroniczne do szafek?
Zamki elektroniczne do szafek Smart Locker 2.0 są wyposażone w wieloprotokołowy czytnik zbliżeniowy RFID zgodny ze standardami ISO14443A oraz ISO14443B i działający na częstotliwości 13,56 MHz. Dzięki temu w celu ich otwarcia wystarczy zbliżyć do czytnika kartę, brelok lub opaskę Mifare Classic, Mifare Plus lub Mifare DesFire. Dodatkowo obsługa technologii Bluetooth umożliwia komunikację zamków ze smartfonami, znajdującymi się w promieniu 10 metrów. Dotyczy to urządzeń z systemem operacyjnym iOS / Android oraz zainstalowaną, dedykowaną aplikacją.
Smart Locker 2.0 - Inteligentne zamki do szafek
Elektroniczne zamki szafkowe w systemach kontroli dostępu
Elektroniczne zamki szafkowe Smart Locker 2.0 mogą być stosowane zarówno w niewielkich, jak i bardzo rozbudowanych systemach kontroli dostępu, obejmujących setki, a nawet tysiące obiektów rozproszonych na bardzo rozległym terenie.
Zarządzający systemem kontroli dostępu administrator może zdalnie nadawać użytkownikom uprawnienia do otwarcia poszczególnych szafek, biurek czy drzwi. Posiada również wgląd w rejestr zdarzeń, który obejmuje zarówno udane próby otwarcia drzwi, jak i odmowy udzielenia dostępu wraz z podaniem przyczyny. Co równie ważne może monitorować aktywność użytkowników, sprawdzając o jakiej godzinie oraz do których budynków i pomieszczeń uzyskiwali dostęp. Prawa dostępu zachowują ważność jedynie w określonym przez administratora przedziale czasu, po czym wygasają.
W jaki sposób zasilane są zamki elektroniczne do szafek?
Zamki elektroniczne do szafek Smart Locker 2.0 czerpią zasilanie z dwóch baterii litowych ER14505M (3.6V AA), dzięki czemu można montować je w wielu miejscach, bez konieczności doprowadzania zasilania z sieci. Warto zwrócić uwagę na zastosowany w zamkach opatentowany system wybudzania czytnika, który zapewnia wysoką żywotność baterii, wykluczając konieczność częstego wymieniania ich na nowe. W przypadku uszkodzenia czy awarii baterii, zamek można otworzyć korzystając ze specjalnego urządzenia. Jest ono dostępne na osobne zamówienie.
Aby zminimalizować ryzyko związane z uszkodzeniem baterii w wyniku aktów wandalizmu, kaseta na baterie powinna zostać zamontowana po wewnętrznej stronie skrzydła drzwi. Dotyczy to zwłaszcza obiektów użyteczności publicznej, w których zamki eksploatowane są w intensywny sposób przez nieustannie zmieniających się użytkowników.
Szyfrowanie przesyłanych informacji
W celu zapobiegania atakom kryptograficznym, wszystkie informacje przesyłane pomiędzy poświadczeniami, a zamkiem są szyfrowane za pomocą 128-bitowego algorytmu AES. W rezultacie przejęcie i odczytanie wrażliwych danych w wyniku ataków typu „brute force” czy „man-in-the-middle” jest niemożliwe. 128-bitowy klucz AES będący kluczem sesji jest generowany przy użyciu algorytmu krzywych eliptycznych Diffiego-Hellmana (DHEC). Jest to metoda bezpiecznej wymiany kluczy kryptograficznych poprzez kanał publiczny. Każdorazowo podczas komunikacji pomiędzy smartfonem i zamkiem, generowany jest „klucz sesji AES”, ważny jedynie w czasie trwania komunikacji oraz opierający się na całkowicie losowo wybranych numerach.
Uznana światowa marka
Producentem elektronicznych zamków Smart Locker 2.0 jest marka ISEO, która została założona w 1969 roku, a dwa lata temu świętowała okrągłą 50. rocznicę działalności.
Początkowo firma oferowała wyłącznie rozwiązania mechaniczne. Jednak na przestrzeni lat jej oferta znacznie się poszerzyła.
Obecnie oprócz produktów mechanicznych, ISEO posiada w swoim asortymencie także szereg produktów elektronicznych oraz elektromechanicznych, wśród których znaleźć można:
- zamki elektroniczne,
- zamki solenoidowe,
- wkładki bębenkowe z kontrolą dostępu,
- klamki z kontrolą dostępu,
- czytniki uwierzytelniające,
- inteligentne przekaźniki.
Oddziały i przedstawicielstwa na całym świecie
Grupa ISEO posiada oddziały w różnych częściach świata, między innymi w Azji, Afryce czy Ameryce Południowej. Wysoką jakość produktów i rozwiązań ISEO potwierdzają nie tylko liczne referencje, ale także certyfikaty renomowanych instytutów badawczych. Na terenie Polski wyłącznym autoryzowanym dystrybutorem produktów i rozwiązań ISEO jest firma NOVET.